Шкільна сторінка Білгород – Дністровського району.

07.05.2020
Популярно про екологічне виховання учнів.

Шкільна сторінка Білгород – Дністровського району.
Популярно про екологічне виховання учнів.
Сучасна екологічна ситуація в світі та Україні зокрема загострюється з кожним днем. Забруднення атмосфери шкідливими викидами, тисячі тон сміття, знищення цілих екосистем через вирубування лісів, розорювання, будівництво, шкідлива радіація та випромінювання — далеко не повний перелік тих техногенних факторів, які негативно впливають на екологію.
Одна з основних ключових компетентностей, яку має набути учень - екологічна компетентність - усвідомлення основи екологічного природокористування, дотримання правил природоохоронної поведінки, ощадного використання природних ресурсів, розуміння важливості збереження природи для сталого розвитку суспільства.
Екологічна освіта учнів – один з пріоритетних напрямків діяльності сучасного освітнього процесу. Екологічне виховання є значним потенціалом для соціалізації особистості, формування системи цінностей, навичок, орієнтованих на життєво-практичну діяльність.
Не припиняється екологічна робота вчителів та учнів і в умовах карантину. В закладах освіти проводяться заочні природоохороні акціі: «Посади своє дерево»,«Нове життя джерел» «За чисте довкілля», «Міжнародний День птахів, «День довкілля», «День Землі» , «Бережіть воду!»
Продовжується багатоетапний практикум учнів початкових класів «Від насіння до квітки», який розширює досвід учнів по вирощуванню розсади в домашніх умовах, еколого - патріотична акція «Спаси планету-допоможи іншому» по збору пластикових кришечок - відгук на біль воїнів АТО, які потребують протезування.
Задля підвищення ефективності вирішення проблеми відпрацьованих батарейок учні закладів освіти району беруть участь в екологічному марафоні «Здай батарейку – врятуй планету!».
Організована цілеспрямована робота педагогів району з екологічного виховання дає змогу учням відчути причетність до екологічних справ глобального масштабу на нашій планеті; вчить рости небайдужими, розумно задовольняти власні потреби, не зашкоджуючи довкіллю, розвивати бажання власноруч допомагати природі, переконує учнів у потребі діяти, дає задоволення кінцевим результатом, готує до самостійного життя у злагоді з природою.